Home

Šrobárskej zábave vládli paródie známych filmov, Korzár, 9. 5. 2006

Marek PORACKÝ

Tak ako každý rok i tento sa posledný aprílový piatok na dvore Gymnázia na Šrobárovej ulici uskutočnila show plná humoru a paródie pod názvom Kalamajky. Bolo to už po tridsiaty tretíkrát, čo si Šrobárčania takúto akciu pripravili pre študentov, profesorov a ostatných pocestných.

Pred začatím samotnej show bolo publikum zahrievané školskou kapelou, ktorá hrala piesne punk-rockového štýlu. V tom čase sa však publikum zameralo na iné činnosti ako samotné povzbudzovanie miestnej kapely. Až na jednu skupinku dievčat, ktoré si žiadali prídavok.

Krátko po šestnástej sa celá show spustila. Scénky boli predstavované rôznymi modifikáciami moderátorov. Ako vôbec prví sa predstavili Meky, Feky a Papeky, študenti 3.D, s paródiou známej relácie S.O.S. Podstatou celého predstavenia bolo pomôcť moletnejším dievčatám schudnúť s krátkym titulom "A nežer!". Po nich nasledovala paródia na film Chicago, kde sa dievčatá zbavovali posledných mužských tvorov na svete.

"Takýto škandál Šrobárka ešte nezažila!" I to sa nieslo v titulku známej rozprávky o Snehulienke a siedmich trpaslíkoch. Povrávalo sa totiž, že príbeh sa odohral na chodbách gymnázia. Študenti 1.C potvrdili túto fámu. Rozprávka o Snehulienke a siedmich trpaslíkoch sa naozaj odohrala v Košiciach, a to priamo na Šrobárke.

Mrázik a The Matrix Reloaded, dnes už kultové filmy. Zrejme si poviete, že tieto dva príbehy sa zladiť nedajú. No študenti 2.C to dokázali. Spojili to, čo sa spojiť nedá. A tak sme videli ako je Ivan pokúšaný svetom Matrixu, ako má možnosť vybrať si medzi svetom skutočným a svetom fantázie a klamstva.

Tohtoročné Kalamajky sa nezaobišli ani bez príbehov lásky. Hneď prvým príbehom bolo predstavenie 1.F, a to s názvom "On a Ona... v opojení rocku". Hlavný hrdina príbehu našiel blondínu, do ktorej sa zaľúbil. Počas školských liet museli prekonávať nástrahy a pomaly riešiť každodenné problémy dospievania. Ich spoločná láska hudba im však vždy pomohla. Postupom času si hlavný hrdina uvedomil, čo pre neho táto blondína znamená a rozhodol sa, že ich už nič nerozdelí. I po svadbe ich postrehlo množstvo problémov, no ich spoločná láska bola vždy nablízku. Ako sa ste správne uhádli títo dvaja žili šťastne až do smrti. Druhým príbehom lásky bol potápač a morská panna, ktorá sa do neho zaľúbila. Jej otec, podmorský vládca, jej do však dovoliť nechcel a potápača vyhnal. Ten pre svoju lásku zahynul. V tomto príbehu sa predstavili študenti 3.E.

Tohtoročné Kalamajky vyšli znamenite. Známe remixy pesničiek, ktoré boli skombinované hláškami s kultových filmov vytvorili nádhernú kulisu. I počasie vydržalo až do konca. Kalamajky tak splnili svoj cieľ, udržali tradíciu a aspoň na chvíľu spojili Šrobárku so svetom aj inak ako len učením.

 
V ziadnom pripade neposielajte emaily na tuto adresu: nikto@srobarka.sk