Home

Košickí študenti prekvapili vedomosťami o Košiciach

(kiw)

V piatok 5. mája si prišli na svoje všetci milovníci histórie Košíc, no i súčasnosti. Mladí študenti ohúrili svojimi vedomosťami porotcov, ktorí sa tešili z excelentných výkonov mladých historikov. Gymnázium na Opatovskej ceste v Košiciach v spolupráci s Východoslovenským múzeom a Magistrátom mesta Košice usporiadali 5. ročník súťaže košických gymnázii "Košice včera a dnes."

Prostredie múzea na Hviezdoslavovej ulici v Košiciach, kde sa súťaž konala, dotváralo príjemnú atmosféru tohto zaujímavého podujatia. Trojčlenné tímy medzi sebou súperili v štyroch rôznych kategóriach, pričom ani jedna z ôsmich zúčastnených škôl neostala zahanbená.

Prvé kolo bolo vo forme testu zameraného na históriu Košíc do roku 1780 a to druhé sa venovalo skôr umeleckým a kultúrno-historickým pamiatkám Košíc. V treťom kole sme sa presunuli do obdobia nášho mesta od roku 1780-1918 a posledným kolom boli Košice ako súčasnosť. Keďže študenti pri prihláške dostali aj obsah literatúry, z ktorej budú organizátori čerpať otázky, výsledky len potvrdili ich vzornú prípravu. Porota bola spokojná s až prekvapivo excelentnými znalosťami týchto študentov. "Som príjemne prekvapená rozsiahlymi vedomosťami súťažiacich a dúfam, že súťaž čaká ešte veľa ročníkov," prezradila nám porotkyňa PhDr. Zuzana Istvánová.

Jednotlivé družstvá boli takmer na rovnakej úrovni, no prvenstvá si predsa len obhájili tí najlepší. Ako tretí skončili študenti z Gymnázia Šrobárova v Košiciach, druhé miesto obsadili študenti z osemročného gymnázia Alejová v Košiciach a prvé miesto získali študenti z Gymnázia Poštová v Košiciach.

 
V ziadnom pripade neposielajte emaily na tuto adresu: nikto@srobarka.sk