Home

Media

http://kosice.regionet.sk/KSKWeb/2005612102020410.htm
V streetbaskete stredoškolákov s víťazným pohárom košická Šrobárka a spišskí strojári

Najlepších tridsať štvorčlenných družstiev chlapcov a dievčat postupujúcich zo 7 okresných kôl si v upršanú sobotu na ploche parkoviska Námestia Osloboditeľov v Košiciach zmeralo svoje sily v krajskom finále „Regionálnej olympiády stredných škôl 2005“. Na podujatí s podtitulom „Športom proti drogám“ súperili už po tretíkrát o Pohár predsedu KSK Rudolfa Bauera a zároveň hodnotné sponzorské ceny. Celkove sa do trojmesačnej súťaže už od úrovne školských kôl zapojilo 87 stredných škôl Košického kraja.

V kategórii dievčat si Pohár predsedu KSK - už za slnečného večerného počasia - vybojovali po roku opäť žiačky Gymnázia na Šrobárovej ulici v Košiciach, keď najprv v semifinále porazili svoje košické kolegyne zo Športového gymnázia 20:10 a vo finálovom zápase zvíťazili nad Gymnáziom Exnárova - tiež z Košíc - tesne 14:13. V boji o tretie miesto Obchodná akadémia z Polárnej ulice v Košiciach podľahla Športovému gymnáziu 11:19.

V chlapčenskej kategórii Rudolf Bauer odovzdal víťazný pohár už po tretíkrát do Spišskej Novej Vsi - tentokrát Strednej priemyselnej škole strojníckej. Vo finále jej žiaci porazili Obchodní akadémiu Rožňava v pomere 15:8 a už predtým v semifinálovom zápase SOU stavebné na Ostrovského ulici v Košiciach 11:9. Tretie miesto získala nakoniec košická SPŠ stavebná a geodetická víťazstvom 19:11 tiež nad SOU stavebným z Ostrovského ulice.

Atraktívne vecné ceny prvým štyrom družstvám v oboch kategóriách odovzdal košický župan spoločne s prezidentom spoločnosti U.S.Steel Košice Davidom H. Lohrom, ako hlavným sponzorom súťaže stredoškolákov v streetbaskete.

Text: Marián Krajňák
Foto: Marián Krlička, Marián Krajňák

 
V ziadnom pripade neposielajte emaily na tuto adresu: nikto@srobarka.sk