Home

Monitoring

Východ republiky budú reprezentovať gymnazistky Šrobárovej z Košíc

(kcs)

Rožňava - Gymnázium PJ Šafárika v Rožňave usporiadalo krajské kolo v basketbale dievčat stredných škôl. Turnaja sa zúčastnilo šesť družstiev, ktoré bojovali v dvoch skupinách.

Výsledky v prvej skupine, ktoré sa odohrali na Obchodnej akadémii boli nasledovné: Gymnázium Rožňava - Michalovce 28:38, Michalovce - Trebišovská Košice 37:18, Rožňava - Trebišovská 25:28.

V druhej skupine sa zvádzali boje v telocvični stredného obchodného učilišťa v Rožňave. Zrodili sa tieto výsledky: Športové gymnázium Košice - Šrobárová Košice 19:24, Krompachy - Športové gymnázium Košice 31:35, Šrobárová - Krompachy 51:27.

Víťazi skupín postúpili do finále, v ktorom Gymnázium Michalovce podľahlo Šrobárovej z Košíc 24:44. Víťaz krajského kola Gymnázium Šrobárová Košice postupuje do celoslovenskej súťaže basketbalistiek dievčat stredných škôl. Krajskému kolu predchádzalo okresné kolo, ktoré sa konalo druhý marcový deň a zápolilo sa v konkurencii troch stredných škôl.

Ceny víťazom odovzdal Arpád Laco, predseda komisie športu, kultúry a mládeže v Rožňave. "Turnaj splnil svoj účel, dievčatá odovzdali srdce na palubovke a v budúcnosti by sme boli radi, keby sa takéto akcie v rámci škôl organizovali častejšie, povedal jeden z rozhodcov Emil Bakoš, ktorý už niekoľko sezón mapuje dianie v okrese nielen ako rodič a divák, ale i ako rozhodca.

 
V ziadnom pripade neposielajte emaily na tuto adresu: kos@srobarka.sk