Home

Monitoring

Regionálna olympiáda stredných škôl 2004

http://kosice.regionet.sk/kskweb/archivimport/85534.htmViac ako dvesto stredoškolákov bojovalo spočiatku s počasím a napokon aj s basketbalovou loptou v okresnom finále Regionálnej olympiády Športom proti drogám 2004. Chlapci a dievčatá z 34 stredných škôl košických okresov zápolili na ôsmich ihriskách parkoviska Obchodného centra Cassovia pred hypermarketom Carrefour.

Pod košmi zohrali vyrovnané súboje, no do krajského finálového kola, ktoré bude 12. júna na parkovisku na Námestí Osloboditeľov v Košiciach, mohli postúpiť z každej finálovej skupiny iba dvaja najúspešnejší.

V kategórii dievčat súťažilo 24 družstiev, čo je o jeden celok viac, ako vlani. Skupinu okresu Košice I vyhrali študentky Gymnázia na Šrobárovej ulici; druhé miesto patrí Gymnáziu L. Novomeského a tretie si vybojovali hráčky Obchodnej akadémie Watsonova ulica.

V zlúčenej skupine okresov Košice II, Košice III a Košice - okolie si prvenstvo odniesli hráčky Gymnázia na Exnárovej ul.; 2. miesto SOU pôšt a telekomunikácii a 3. miesto Gymnázium z Popradskej ulice.

V skupine Košice IV si víťazstvo suverénnym spôsobom vybojovali dievčatá Združenej strednej školy Gemerská; 2. Obchodná akadémia Polárna a 3. Gymnázium Opatovská. Sponzorské ceny víťazom, ktoré zabezpečil hypermarket Carrefour, odovzdali jeho riaditeľ Ing. Igor Janok a RNDr. Rudolf Bauer, predseda Košického samosprávneho kraja.

Text: Ľubomír Lehotský

Foto: Marián Krlička

Regionálna olympiáda

 
V ziadnom pripade neposielajte emaily na tuto adresu: ucenie@srobarka.sk