Home

Monitoring

Šrobárka hostí medzinárodný summit iEARN

Tomáš HUDÁK

Košice - Od pondelka prebieha na Gymnáziu na Šrobárovej ulici medzinárodná konferencia iEARN (International Education and Resource Network). Ide o stretnutie stredoškolských učiteľov a žiakov z celého sveta od Japonska, Afriku až po Austráliu. Dokopy sa 11. ročníka tejto akcie zúčastňuje 300 učiteľov a takmer stovka žiakov z 58 štátov.

Cieľom summitu je zlepšovať vzájomnú komunikáciu medzi učiteľmi a žiakmi z celého sveta prostredníctvom informačných techológií, hlavne internetu. V priestoroch školy je v týchto dňoch rušno, pretože jednotlivé tímy majú pripravené rôzne prezentácie a workshopy. Tie sa týkajú najčastejšie krajiny, z ktorej jednotliví účastníci pochádzajú.

Ako uviedla riaditeľka gymnázia na Šrobárovej PhDr. Jana Teššerová, zatiaľ je s priebehom akcie veľmi spokojná. "Je úžasné vidieť tých všetkých ľudí, z každého kúta Zeme pohromade. V utorok sa prezentovali vo svojich národných krojoch, takže sme to na škole na workshopoch mali naozaj veľmi pestré. Každý deň sme tu až do večera, pretože aj po celodenných aktivitách majú účastníci chuť trocha sa zabaviť. Akurát dnes (streda - pozn. red.) sú na výlete v Tatrách, Slovenskom raji a v Červenom Kláštore, aby spoznali Slovensko," informovala riaditeľka.

Práve gymnázium na Šrobárovej ulici 1 bolo vybraté spomedzi konkurencie ostatných štátov aj pre to, že zo slovenských škôl patrí v projektoch iEARN medzi najaktívnejšie a atmosféra Košíc utvrdila medzinárodnú komisiu, že Slovensko je na organizáciu summitu takého kalibru pripravené. V roku 2003 sa táto udalosť uskutočnila v Japonsku, o rok je naplánovaná v Senegale.

Týždenný program uzavrie ceremónia v Štátnom divadle, kde sa odprezentuje aj amatérsky film z priebehu celej akcie nakrútený študentmi ´Šrobárky´.

 
V ziadnom pripade neposielajte emaily na tuto adresu: ucenie@srobarka.sk