Home

Monitoring

Uspešní stredoškoláci u predsedu KSK Rudolfa Bauera

Streda | Wednesday, March 16, 2005

Žiakov stredných škôl, ktorí úspešne reprezentovali Slovensko a Košický samosprávny kraj, prijal predseda KSK Rudolf Bauer.

„Súťaže, ktoré podporujú kreativitu, rozvíjajú ducha ale tiež motivujú k dosiahnutiu pozoruhodných športových výsledkov, majú veľký význam. Často sú stupienkom k ďalšiemu profesionálnemu napredovaniu a smerovaniu. Teším sa s vami z vašich úspechov a držím vám palce, aby po nich nasledovali ďalšie“, povedal Rudolf Bauer. Košický župan sa študentom a ich pedagógom poďakoval za reprezentáciu domoviny a regiónu. Stredoškoláci v neformálnom rozhovore predsedovi predstavili projekty a výkony, ktorými zabodovali na medzinárodných súťažiach.

Žiaci Gymnázia Pavla Horova v Michalovciach Stanislava Kaputová a Juraj Várady úspešne reprezentovali Slovenskú republiku v medzinárodnej olympiáde v ruskom jazyku. Stanislava získala striebro, Juraj bronz, za čo sa im dostalo významného ocenenia, ktorým bolo nedávne slávnostné prijatie u prezidenta republiky. Putovnú zlatú hviezdu Európskej komisie za spoločný umelecký projekt Strange, ktorý bol realizovaný s partnerskou školou vo Wupppertale, získala skupina žiakov košických gymnázií na Opatovskej ceste a Šrobárovej ulici. Hlavnou myšlienkou projektu bolo odstraňovanie kultúrnych rozdielov a predsudkov, boj proti netolerancii a nevedomosti, ako aj diskusia o boji proti rasizmu a xenofóbii. Tomáš Hájik, ktorý z ôsmich žiakov terajšej 4.E triedy Gymnázia na Opatovskej ceste v Košiciach najvýraznejšie pracoval na tomto umeleckom projekte, je navrhnutý na ročné štipendium v Nemecku. Ladislav Stupák, žiak 3.BD študijného odboru mechanik strojov a zariadení bol vlani v októbri nominovaný do reprezentácie juniorov SR v nohejbale na 3. Majstrovstvá sveta juniorov v Bukurešti v Rumunsku. Stal sa majstrom sveta v súťaži jednotlivcov a tiež historicky prvým majstrom sveta v súťaži jednotlivcov v kategórii juniorov, ďalej majstrom sveta v súťaži dvojíc spolu s Danielom Krajčekom a Pavlom Zvončekom z Piešťan. V súťaži trojíc skončil na 2. mieste. Rudolf Bauer ocenil jeho úspech ako výnimočný športový výkon.

 
V ziadnom pripade neposielajte emaily na tuto adresu: ucenie@srobarka.sk